Ahiler Kalkınma Ajansı Kobi Geliştirme Mali Destek Programı!

2016 yılı Kobi Geliştirme Mali Destek Programı, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 02.02.2016 tarihi itibariyle ilan edilmiştir. Program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 9.000.000,00 TL’dir.

Bilgilendirme Toplantıları

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından TR71 Bölgesinde 2016 yılı Mali Destek Programı ile ilgili “Bilgilendirme Toplantıları” düzenlenecektir. Bilgilendirme toplantılarının düzenleneceği yer ve tarihler tabloda gösterildiği gibidir: Kamuoyuna ilanen duyurulur.

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri

Ajansımız tarafından Mali Destek Programı dahilinde projelerin KAYS sisteminde başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı proje yazma eğitimleri düzenlenecektir. Eğitim yer ve tarihleri tabloda gösterildiği gibidir:

Online eğitim talep katılımcı başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Yardım Toplantıları

Başvuruda bulunmak isteyen proje sahipleri için teknik yardım toplantıları düzenlenecektir. Bu toplantılar mali destek programına başvurmayı planlayan ve somut bir projesi olan başvuru sahiplerine yönelik olacaktır. Teknik yardım toplantılarının yapılacağı yerler aşağıda yer almaktadır. Kamuoyuna ilanen duyurulur.

Başvuru Süreci ve KAYS-PFD

Ajans’a yapılacak proje başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi – Proje ve Faaliyet Destek (KAYS-PFD) Modülü kullanılarak internet üzerinden yapılacaktır. Başvuru Sahiplerinin, KAYS-PFD’ye kayıt olduktan sonra başvurularını sistem üzerinden doldurup, sistemden çıktısını alacakları Başvuru Formu ile talep edilen ek belgeleri 1 (bir) asıl halinde son başvuru tarihine kadar Ajans merkezine ya da Yatırım Destek Ofislerine elden ya da posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

KAYS-PFD Sistemi, 05 Şubat 2016 tarihinden itibaren başvurulara açılacaktır.

Başvuru Süreci ve KAYS-PFD’yeilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

  • Faydalı
    0.0
  • Açıklayıcı
    0.0